PRACA W ORLANDO TRAVEL

WYSZUKIWARKA OFERT

PIELGRZYMKI - AKTUALNE OFERTY

KSIĘŻÓWKA - nocleg w Zakopanem

NAGRODA KRYSZTAŁOWY GLOBUS

Orlando Travel

Hiszpania wycieczki


Jeśli chcą Państwo przekonać się, ile niesamowitego uroku ma w sobie Hiszpania, wycieczki fakultatywne, przedstawione poniżej, z pewnością będą trafionym wyborem.

Magiczna Barcelona i multimedialne fontanny

Barcelona uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast na świecie i od wieków zachwyca wszystkich odwiedzających. Pokazuje ona, jaki zmysł artystyczny oraz ekonomiczna siła drzemie w Katalonii. Nasza wycieczka po tym niezwykłym miejscu w Hiszpanii obejmuje najbardziej rozpoznawalne zabytki oraz miejsca, takie jak np. kamienice Casa Mila i Casa Batllo, stworzone przez Antonio Gaudiego, a także słynna bazylika Sagrada Familia. Ciekawym punktem wyjazdu jest również bez wątpienia Wzgórze Montjuic, na którym mieszczą się obszary Expo 1929, budynki olimpijskie oraz tarasy, z których można podziwiać panoramę prawie całego miasta. Zagorzałym kibicom piłkarskim z pewnością spodoba się wizyta na stadionie Camp Nou (za dodatkową opłatą). Aby zakosztować prawdziwej atmosfery centrum Barcelony, warto udać się na barwny bulwar „las Ramblas”. Mieści się on w bliskiej odległości od pięknej Dzielnicy Gotyckiej. Chętni uczestnicy mogą w czasie wolnym udać się do zachwycającego Oceanarium, w którym można np. zobaczyć rekiny i przespacerować się podwodnym tunelem (wymagany zakup biletu). Na zakończenie zwiedzania Barcelony udamy się na Plac Hiszpański, aby obejrzeć imponujące przedstawienie multimedialnych fontann. Muzyka, światło i dźwięk, połączone z tańczącymi strumieniami wywierają niesamowite wrażenie i zachwycają bogactwem barw i kształtów.

Cena wycieczki: ok. 43 EUR

Piękne góry Montserrat i bazylika Morenety

Jeden z najpopularniejszych punktów wycieczek do Hiszpanii stanowią góry Montserrat. Wyróżniają je unikalne, zapierające dech w piersiach formacje skalne, które powstały na skutek oddziaływania wody oraz wiatru. Już podczas drogi będzie można podziwiać wspaniałe krajobrazy. Na tak nietypowym terenie mieści się klasztor benedyktynów, znany z najstarszego europejskiego chóru chłopięcego o nazwie Escolania. W pobliżu wybudowano też imponującą bazylikę oraz sanktuarium z rzeźbą Czarnej Madonny, zwaną Moneretą. Kto dotknie tej podobizny Matki Bożej, ponoć może liczyć na spełnienie złożonych przed nią próśb. Spacerowanie po górach Montserrat nie sprawia trudności, ponieważ w komfortowy sposób rozmieszczono tam ścieżki, umożliwiające podziwianie wspaniałych krajobrazów, obejmujących między innymi skały, dolinę rzeki, klasztor oraz bazylikę. Innymi atrakcjami, jakimi można urozmaicić sobie wycieczkę po tym regionie Hiszpanii, są np.: stoiska z lokalnymi produktami, multimedialne przedstawienie na temat powstania i działania zakonu benedyktyńskiego, punkty sprzedaży pamiątek, kolejki górskie i degustacja likierów tworzonych przez benedyktynów.

Cena wycieczki: ok. 41 EUR

Urok średniowiecznej Tossa de Mar i piękno natury na Costa Brava

W ramach owej wycieczki, chcemy zabrać Państwa w wyjątkowe miejsce Hiszpanii, które często uważane jest za najbardziej urokliwe wybrzeże tego kraju. Przygotowaliśmy niezapominany rejs statkiem (może on nawet mieć przezroczyste dno), podczas którego będzie można w pełni się zrelaksować, ciesząc oczy widokiem flory i fauny urwistego Costa Brava. Najbardziej znane miasto owego regionu to Tossa de Mar. Atutem tego miejsca jest nie tylko piękna lokalizacja, lecz także urokliwa starówka z murami obronnymi wywodzącymi się jeszcze z czasów średniowiecza. Na miano jednej z najwspanialszych miejscowości nad Morzem Śródziemnym miasto to zasłużyło sobie również dzięki bogactwu romantycznych, wąskich, pełnych kwiatów uliczek, przytulnych kawiarni oraz tradycyjnych hiszpańskich restauracji. Wielu uważa, że Tossa de Mar wygląda wręcz jak wzięta z pocztówki. Ponadto, nie brakuje tam również okazji do odpoczynku nad morzem. Na tą wycieczkę do Hiszpanii koniecznie trzeba zabrać ze sobą kamerę lub aparat oraz strój do kąpieli.

Cena rejsu: ok. 31 EUR

Bogactwo kultur Girony – miejsca, skąd wywodził się Salwador Dali

Najbardziej charakterystyczne miasta Katalonii to bez wątpienia Girona oraz Figueres, gdzie urodził się słynny surrealista, Salwador Dali. Girona wywodzi się jeszcze ze starożytności, jako że została założone przez rzymskiego dowódcę – Pompejusza. W czasach średniowiecznych odgrywała ogromną rolę jako ośrodek arabski. Jest to miasto sławne ze swej harmonijnej koegzystencji trzech różnych kultur: chrześcijan, muzułmanów oraz żydów. Można tam zobaczyć zarówno dzielnicę żydowską (wyjątkowo dobrze zachowaną, w porównaniu do innych na terenie Hiszpanii), jak i arabskie łaźnie. Co więcej, unikalną atmosferę tworzy również średniowieczna starówka oraz bogactwo wielobarwnych kamieniczek i pięknych mostów. Po zwiedzaniu Girony, udajemy się do Figueres, aby odwiedzić sławny Teatro-Museu Dali (koszt biletu wliczony w cenę). Miejsce to uważa się często za niepowtarzalne, najbardziej ekscentryczne muzeum świata, a stworzył je Salwador Dali we własnej osobie. Zwiedzanie tego obiektu to niezapomniana wyprawa w fantastyczne, abstrakcyjne uniwersum owego wybitnego, oryginalnego artysty.

Cena wycieczki: ok. 47 EUR

Katalońskie średniowieczne miasteczka: Rupit i Besalu

Rupit i Besalu w Hiszpanii to dwa malownicze, fascynujące, średniowieczne miasteczka. Rupit charakteryzuje się urokliwymi uliczkami z litej skały. Nad niewielkim kanionem znajduje się most wiszący, a charakterystyczną cechą bajkowych dróg są połączone ze skałami domy z drewnianymi okiennicami i balkonami. Besalu to równie atrakcyjna miejscowość. Cechuje ją wyjątkowy układ średniowiecznego miasteczka. Dodatkowo, brukowane, bajkowe, wąskie, kręte uliczki ozdobione są oryginalnymi kamieniczkami, kościołami i pięknymi placami. Wizytówką tego miejsca jest kamienny, ufortyfikowany most w stylu romańskim z wieżą pośrodku. Co więcej, jedną z atrakcji wycieczki jest typowy kataloński obiad, do którego droga przebiega przez strefę nieczynnych wulkanów. Mimo, że są już dawno wygasłe, to wzgórza o kształcie stożków wulkanicznych nadal są łatwo rozpoznawalne.

Cena wycieczki: ok. 49 EUR

Andorra

Andorra jest malowniczym, małym państwem w południowo-zachodniej części Europy. Jego sąsiadami są Hiszpania oraz Francja. Charakteryzuje się przepięknymi widokami jako, że położone jest w dolinie otoczonej Pirenejami. Andorra to idealne miejsce, aby odpocząć od codziennego zgiełku i cieszyć się wyjątkowym połączeniem pięknych romańskich kościołów, zachwycających widoków oraz nieskazitelnością górskiej przyrody. W tym małym państwie zawiera się cały przekrój hiszpańskiego krajobrazu- podczas wycieczki mogą zobaczyć Państwo zielone doliny, malownicze wyżyny oraz majestatyczne góry. Dodatkową atrakcją są tutejsze sklepy w strefie wolnocłowej. Aby wjechać do Andorry, konieczne jest zabranie ze sobą dowodu tożsamości.

Cena wycieczki: ok. 60 EUR

Wieczór pełen hiszpańskiej muzyki i tańca

Flamenco to nie tylko taniec- jest to również szczególna muzyka, śpiew oraz ubiór. Jest to tak charakterystyczne i ważne zjawisko kulturowe, że zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Dla osób zafascynowanych tą kulturą, wieczór hiszpański będzie nie lada gratką. Zapraszamy Państwa do nowoczesnej sali kasyna lub, w zależności od upodobań, do rustykalnej posiadłości na wieczór z hiszpańskim tańcem i śpiewem. Show flamenco to wyjątkowa okazja, aby w całej okazałości zobaczyć na żywo taniec i poczuć towarzyszące mu wielkie emocje. Jako uzupełnienie występu, odbywa się krótki koncert hiszpańskiej muzyki gitarowej. Dodatkowo, oferowany jest (wliczony w cenę) poczęstunek szampanem lub sangrią.

Cena wycieczki: ok. 39 EUR

Port Aventura

Jest to najchętniej odwiedzany park rozrywki w całej Hiszpanii. Wycieczka do tego wesołego miasteczka to dla osób lubiących adrenalinę wyjątkowa okazja. Charakterystyczną cechą tego miejsca jest podział na sześć krain tematycznych takich jak: Chiny, Meksyk, Dziki Zachód czy Morze Śródziemne. Jako, że park oferuje mnogość atrakcji, to nawet najbardziej różnorodne i wymagające gusta zostaną zaspokojone. W sezonie, Port Aventura jest otwarty nawet nocą!

Cena wycieczki: ok. 65 EUR

Marineland

Wycieczka do Marineland w Hiszpanii to niesamowity czas pełen emocji. To wspaniałe delfinarium z ciekawymi pokazami delfinów, fok oraz egzotycznych ptaków. Jest to miejsce nie tylko fantastyczne dla dzieci, ale mnóstwo oferowanych atrakcji (np. baseny czy zjeżdżalnie) sprawi, że cała rodzina będzie się świetnie bawić!

Cena wycieczki: ok. 27 EUR

Water World

Jeden z największych parków wodnych w Hiszpanii. Wycieczka idealna dla tych, którzy kochają wodę. Dzieci znajdą mnóstwo atrakcji, takich jak sztuczna fala czy niezliczone zjeżdżalnie. Dorośli, który wolą się zrelaksować mogą skorzystać z basenów z hydromasażami. Water World to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Cena wycieczki: ok. 30 EUR

Nurkowanie z akwalungiem

Osoby, które chciałyby zwiedzić podwodny świat mają taką okazję! Podczas jednodniowego kursu łączącego wiedzę oraz praktykę, nauczą się Państwo jak prawidłowo używać kompletnego sprzętu do nurkowania. Po przeszkoleniu będą mogli Państwo zbadać magiczny, wodny świat Morza Śródziemnego.

Cena wycieczki: ok. 32 EUR
GALERIA ZDJĘĆ - kliknij


DOSTĘPNOŚĆ WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH I AKTUALNE CENY POTWIERDZA NASZ REZYDNET PO PRZYJEŹDZIE DO HOTELU, PODCZAS PIERWSZEGO SPOTKANIA INFORMACYJNEGO.

PRACA W ORLANDO TRAVEL

WYSZUKIWARKA OFERT

PIELGRZYMKI - AKTUALNE OFERTY

KSIĘŻÓWKA - nocleg w Zakopanem

NAGRODA KRYSZTAŁOWY GLOBUS