PRACA W ORLANDO TRAVEL

WYSZUKIWARKA OFERT

PIELGRZYMKI - AKTUALNE OFERTY

KSIĘŻÓWKA - nocleg w Zakopanem

NAGRODA KRYSZTAŁOWY GLOBUS

Orlando Travel

Hiszpania wczasy


Hiszpania zwana jest krajem kontrastów, o złożonym charakterze stworzonym w dużej mierze przez środowisko, historię oraz ludzi. Jej niezwykłe krajobrazy są w stanie poruszyć każdego. Nasze pierwsze skojarzenia z tym krajem to zazwyczaj piękna pogoda, złociste plaże i palmy znane z pocztówek, ognisty temperament, taniec flamenco, walki byków, romantycznie usposobiony Don Kichot, setki zachwycających zabytków i nocne szaleństwa z tequilą. A jakie jest prawdziwe oblicze Hiszpanii? O tym trzeba przekonać się samemu!

Wycieczki do fascynującej Katalonii

Na czas urlopowy idealnym miejscem jest Katalonia. Jej stolica, Barcelona, znajduje się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od plaż Dzikiego Wybrzeża: Costa del Maresme i Costa Brava. Błękitne fale uderzające o ich brzegi tworzą pełnowymiarowy śródziemnomorski klimat. Właśnie tam można w pełni cieszyć się morzem i słońcem. Wieczorami zewsząd dochodzą dźwięki muzyki, ludzie tłoczą się w tapas barach lub dyskotekach przyciągających ich kolorowymi światłami i jaskrawymi neonami. Jednak tradycjonaliści też znajdą coś dla siebie w Katalonii, nie brak tam bowiem występów bogatych w rodzime tańce oraz gitarowe rytmy. Kiedy już obudzicie w sobie hiszpańską duszę, zabierzemy Was w trasę po tym wspaniałym kraju, tak abyście również i Wy mogli go w pełni pokochać… Zapraszamy!

Idealne miejsce na niezapomniane wczasy

Spośród trzech półwyspów południowej Europy Półwysep Iberyjski (Pirenejski) odznacza się największą zwartością, masywnością i słabym urzeźbieniem brzegów. Półwysep ten wschodnim wybrzeżem zwrócony jest w stronę Morza Śródziemnego, północnym i zachodnim w stronę Atlantyku, zaś na południu jest oddzielony od Afryki Cieśniną Gibraltarską (14 km).Na północnym-wschodzie potężna górska bariera Pirenejów oddziela go od pozostałej części Europy, jak gdyby uzupełniając jego otocznie granicami naturalnymi. Półwysep składa się z czterech podstawowych jednostek morfostrukturalnych: Mesety, jej górskich obrzeży, peryferyjnych łańcuchów górskich typu alpejskiego oraz nizin. Rzeki hiszpańskie odznaczają się silnymi spadkami, licznymi wodospadami i zwężeniami (głębokie jary). W większości należą do zlewiska Atlantyku. Najdłuższe z nich to: Tag - 1008 km (w granicach Hiszpanii 735 km), Ebro, Gwadalkiwir, Gwadiana, Duero. Wielkość Półwyspu Iberyjskiego i jego ukształtowanie przyczyniły się do dużego zróżnicowania warunków klimatycznych. Część północno-zachodnią i północną cechuje klimat umiarkowanie wilgotny, na Mesecie Północnej - klimat umiarkowanie kontynentalny z niezbyt gorącymi latami, a na Mesecie Południowej - z latami gorącymi. Andaluzja ma klimat ciepły i półsuchy, a południowe wybrzeże śródziemnomorskie i środkowa część kotliny Ebro - klimat suchy. Hiszpania odznacza się wysokimi średnimi temperaturami powietrza. Najwyższe średnie temperatury roczne, przekraczające 18st.C notują stacje Andaluzji i na śródziemnomorskim wybrzeżu południowym (Murcja, Alicante), natomiast najniższe, poniżej 11st.C, na wysoko wzniesionych terenach Starej Kastylii. Na Półwyspie Iberyjskim tereny leśne stanowią zaledwie 14% powierzchni kraju. Na tereni Hiszpanii znajduje się 10 parków narodowych, w tym cztery na Wyspach Kanaryjskich.

Lokalizacje współpracujących z nami hoteli

Costa Brava i Costa del Maresme:

  • Costa Brava oznacza po polsku „Dzikie Wybrzeże”. Uważano ją kiedyś za najpiękniejszy zakątek wybrzeża Hiszpanii, z linią brzegową sięgającą 200 km. Wyjątkowy charakter i piękno tego miejsca tworzą w dużej mierze zatoczki i wysokie brzegi skalne – to właśnie dzięki nim również uzyskała swoją nazwę. Ciepło południowych promieni słonecznych pada na zachwycające błękitne morze, rozlewające się wokół wysokich urwisk skalnych, spokojnych zatoczek i piaszczystych plaż, nad którymi rozpościera się szeroka gama w pełni współczesnych ośrodków wypoczynkowych, wyposażonych w jachtowe porty. Costa Brava jest miejscem w dużej mierze podporządkowanym zapotrzebowaniom turystów, dla których działa tam wszystko. Znajdują się tam najliczniej skupione pensjonaty, kempingi oraz hotele w Hiszpanii. Co tydzień odbywają się wielkie targi w przybrzeżnych miejscowościach, gdzie nie brakuje pamiątek, wyrobów skórzanych i odzieży. Codzienne targi natomiast obfitują w sezonowe warzywa i owoce, które można nabyć w cenie niższej niż w sklepie. Dodatkowym atutem targów jest też ich wyjątkowy koloryt. Stanowią one integralny element hiszpańskiej codzienności jako miejsce spotkań, wymiany najświeższych plotek oraz obserwacji ruchu na straganach.
  • Wybrzeże Costa del Maresme rozpościera się od Lloret de Mar kierując się w stronę Barcelony. Ozdobione jest zapierającymi dech w piersiach szerokimi i czystymi plażami, na które co roku przybywają miliony turystów, szczególnie w okresie między majem a październikiem. Miasteczka takie jak Santa Susanna, Malgrat de Mar, Calella czy Pinda de Mar są obecnie sławne na skalę europejską. Ich baza turystyczna jest niesamowicie zróżnicowana – znajdziemy tam zarówno najbardziej luksusowe apartamenty w Hiszpanii, jak i liczne tanie campingi. Przy wyborze miejsca urlopowego, znaczącą zaletą wybrzeża Maresme jest wygodne i szybkie bezpośrednie połączenie kolejowe z Barceloną.

Lloret de Mar

Lloret de Mar to jeden z najbardziej znanych kurortów na Costa Brava. Obfituje w szeroką gamę restauracji, dyskotek, sklepów, klubów, lokali tanecznych, lunaparków i kasyn, dzięki czemu nikomu nie grozi nuda. Spacerowicze mają do swej dyspozycji urokliwą promenadę oraz liczne zabytki historyczne, takie jak pustelnia San Quice oraz XI-wieczny zamek usytuowany na skałach. Tętniące życiem Lloret stanowi Centrum Rozrywki Costa Brava.

Santa Susanna

Santa Susanna to nowy kurort, wyposażony w najnowocześniejsze hotele. Główny trakt spacerowy obfituje w mnogość barów, restauracji, dyskotek i sklepów. Każdego roku udaje się tam coraz więcej turystów, skuszonych szerokimi plażami, niesłychanie czystą i ciepłą wodą oraz wspaniałą gościnnością Katalończyków.

Calella

Calella jest kurortem ulokowanym w odległości 40 km na północ od stolicy Katalonii. Może się poszczycić szeroką plażą, na której nie brak kafejek plażowych. Ci z odwiedzających, którzy chcą się schronić przed tłokiem plażowiczów, mogą udać się do zachwycających małych zatoczek skalnych. Calella to świetne miejsce na zapadający w pamięć urlop, jako że w licznych jego barach, kawiarniach, sklepach i restauracjach nikt nie narzeka na nudę.

Zakochaj się w Hiszpanii!

Oszałamiający błękit morza, przyjemne słońce, ujmująca gościnność i rozgrzewający południowy temperament… To właśnie Hiszpania! To wielobarwne państwo wciąż zaskakuje i pasjonuje swą różnorodnością. Tu powstały słynne dzieła Salvadora Dali, Velazqueza, El Greco, Picassa i Gaudiego. W tym kraju umiejscowiona została akcja powieści o Don Kichocie i Sancho Pansie. Obfituje on zarówno w bogactwa naturalne, jak i te stworzone przez człowieka w postaci sztuki, architektury i kultury. Wysokie Pireneje oddzielają od Francji Katalonię, która jest integralnym, a zarazem niezależnym regionem Hiszpanii. Jego mieszkańcy mają swój własny język, jak również odrębną historię oraz dziedzictwo kulturowe. Należy on do najbardziej interesujących zakątków Europy, m.in. dzięki swemu dzikiemu wybrzeżu Costa Brava, połyskującym złociście piaskom Costa Dorada oraz jednemu z największych i najbardziej rozpoznawalnych hiszpańskich miast – Barcelonie, która stanowi stolicę Katalonii. To tam można wciąż podziwiać twórczość Gaudiego i przejść się wzdłuż wąskich uliczek Barri Gotic, tłumnie odwiedzanymi przez turystów. W przestrzeni zaledwie 60 km możemy znaleźć skaliste wybrzeże Costa Brava, gdzie nie brakuje zarówno imponujących rozmiarem kurortów, jak i spokojnych, niby zapomnianych malowniczych miasteczek.

Oferowane przez nas wczasy w Hiszpanii zapewniają niezapomnianą zabawę, przygodę oraz komfortowy wypoczynek wszystkim uczestnikom. Dla tych z Państwa, którzy cenią sobie wrażenia duchowe, przygotowaliśmy szereg wycieczek fakultatywnych, pozwalających lepiej poznać tą urzekającą część Półwyspu Iberyjskiego.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij
 

PDF
Wycieczki fakultatywne w Hiszpanii
Rozmiar 447,94kB
Pobierz
PDF
Informacje praktyczne dla turysty jadącego do Hiszpanii
Rozmiar 584,35kB
Pobierz

PRACA W ORLANDO TRAVEL

WYSZUKIWARKA OFERT

PIELGRZYMKI - AKTUALNE OFERTY

KSIĘŻÓWKA - nocleg w Zakopanem

NAGRODA KRYSZTAŁOWY GLOBUS