Dołącz do nas

Wyszukiwarka ofert

Pielgrzymki - aktualne oferty

Księżówka - noclegi w Zakopanem

NAGRODA-KRYSZTAŁOWY GLOBUS

Orlando Travel

Bułgaria

Ostatnimi czasy Bułgaria wraca na listę chętnie wybieranych przez Polaków miejsc na spędzenie wakacji. Po zaszłych w naszym kraju na przełomie lat 80tych i 90tych zmianach, polscy turyści zaczęli tłumnie wypoczywać w krajach śródziemnomorskich. Nie ma co się dziwić – perspektywa wyjazdu do krajów takich, jak Grecja, Hiszpania, Tunezja, Cypr, czy Włochy, po wielu latach, w czasie których lokalizacje te nie były dla Polaków osiągalne – budziła najprawdziwszą euforię. Bułgaria, stanowiąca w tamtym czasie kurort nr 1 została zepchnięta w turystyczny cień.
Tendencja ta na szczęście, już parę lat temu zaczęła się odwracać. Polacy stają się coraz bardziej wytrawnymi i doświadczonymi podróżnikami oraz turystami, biorącymi pod uwagę nie tylko prestiż i popularność miejsca, do którego się wybierają, ale także dwa inne – niezwykle istotne czynniki, jakimi bez wątpienia są cena i jakość oferowanego przez daną lokalizację wypoczynku. Jeżeli poszukujesz miejsca, do którego można się tanio i szybko dostać, w którym za niewygórowaną cenę wykupisz noclegi w oferującym przyzwoity standard hotelu, a także zależy Ci na piaszczystych plażach i pięknej, słonecznej pogodzie – Bułgaria to idealna lokalizacja na urlop dla Ciebie. Turyści lubiący łączyć wypoczynek z edukacją, bez wątpienia znajdą tu wiele okazji do poznania niezwykle ciekawej i długiej historii tego kraju. Jedną z nich są z pewnością odwiedziny w starożytnej Mesambrii (Nesbyr), która założona została już w 510 r. p.n.e. i w której mieści się między innymi wiele cerkwi, w tym m.in. cerkiew św. Jana Chrzciciela z X w., czy Nowa Metropolia św. Stefana z XI w. Oprócz zabytków można tu także podziwiać choćby fascynująco piękne zachody słońca podczas sielankowych przechadzek wzdłuż starożytnych, rozciągających się wzdłuż całego Nesbyrskiego półwyspu murów obronnych. Oczywiście nie brak tu licznych, większych lub mniejszych restauracji, oferujących przepyszną bułgarską, a także śródziemnomorską kuchnię. Również młodzież znajdzie tu coś dla siebie i skutecznie rozerwie się, bawiąc się do białego rana w setkach klubów, pubów i dyskotek, oferujących znacznie niższe od polskich ceny.
Współcześnie kraj nie jest już tym samym miejscem, którym był ponad dwadzieścia lat temu, kiedy to Polacy wybierali się do niego z racji swoich ograniczonych możliwości, na zakładowe wczasy autokarem. Dziś, to nowoczesny kraj, o bardzo przyjaznym klimacie, mający naprawdę sporo do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Kiten jest obecnie nowoczesnym kurortem leżącym nad Morzem Czarnym. Wszędzie dookoła znajdują się nowe hotele, drogi i pasaże handlowe, a usługi turystyczne realizowane są na bardzo przyzwoitym poziomie.

Dołącz do nas

Wyszukiwarka ofert

Pielgrzymki - aktualne oferty

Księżówka - noclegi w Zakopanem

NAGRODA-KRYSZTAŁOWY GLOBUS